Esenciální soli Tarani

Loading color scheme

Esenciální soli Tarani

Charakteristika:

Jsou nepostradatelnými pomocníky při rozličných onemocněních, jako iStock 956291962
je nachlazení, různá kožní onemocnění či rozličné problémy s pohybovým aparátem. Svým složením napomáhají při detoxikačních procesech v organismu, ale také jsou nápomocné při trávení a buněčném metabolismu. Stimulují kardiovaskulární, endokrinní a lymfatický systém. Dále pozitivně působí na mozek, nervový systém. Podporují odbourávání stresu a psychických bloků. Vitalizují nám komplexně tělo, duch. systém a harmonizují člověka tak, aby získal ztracenou energii zpět.

Výsledný efekt:

Pozitivní výsledky esenciálních solí na lidské tělo jsou spojením vysoké koncentrace bylinných esencí a hořčíku. Hořčíku má drtivá většina lidí naprostý nedostatek a esenciální oleje, které používáme, se vyznačují nejvyšším stupněm čistoty výroby. Při koupeli ve vaně s tímto solno-esenciálním roztokem dochází prostřednictvím osmózy k výměně minerálních látek s vnitřním prostředím lidského organismu. Póry se otevírají, vyplavují jedovaté zplodiny (toxiny) a přitahují minerální látky. Esenciální oleje účinek stupňují a zároveň molekuly s esencí se prostřednictvím osmotického tlaku dostávají přes kožní póry do organismu během několika minut.

Tak se dostávají aktivní látky do krevního řečiště a lymfy, kde mohou potřičně pomáhat imunitním a vylučovacím systémům.

Účinky:

Většina lidí, včetně terapeutů a lékařů, nedá na tyto soli dopustit, protože dokáží hodně lidem velmi rychle pomoci. Jsou doporučovány jako přírodní alternativa na různé typy onemocnění.

Jsou oblíbené pro své rychlé účinky díky silným koncentracím esenciálních olejů a dobře zvolené kombinaci bylin. Z tohoto důvodu se mohou používat i při akutních problémech jako je horečka, nachlazení, chřipka nebo rozličné záněty v těle.

Jsou doporučovány pro:

iStock 530748864
Zlepšení vstřebávání hořčíku. Zvyšují jeho koncentraci v těle.
Upravují metabolické procesy, stimulují tvorbu enzymů.
Stimulují nervové funkce, zlepšují odolnost vůči stresu.
Uvolňují svaly, vazy, šlachy, klouby a urychlují jejich regeneraci.
Podporují správné srdeční funkce.

Důležité pro:

správnou funkci ledvin a močového ústrojí, stimulaci peristaltiky střev, působí proti zácpě, stimulaci lymfatického systému, zmírnění otoků a bolesti, zlepšení homeostázy minerálů v těle, pro zdravé kosti, zuby, nehty a vlasy, stimulace omlazujících procesů kůže, podporu výživy pro diabetiky.

Účinné složky:

iStock 507683528
Naše soli obsahují epsomskou sůl té nejvyšší kvality. Chemický název epsomské soli je síran hořečnatý. Jeho struktura je obsažena hořčíkem, sírou a kyslíkem. Objevena byla poprvé v Anglii ve městě Epsom v hrabství Surrey.

Co je to za sůl: z chemického pojetí je sůl neutrální látka, která obsahuje jak kladně nabité částice (kationty), tak záporně nabité částice (anionty). Tyto částice dohromady tvoří látku s nulovým nábojem. To znamená, že je elektricky neutrální. Tato sůl obsahuje kyslík, tedy přesný název zní síran hořečnatý. Je naprosto odlišná od kuchyňské soli. Je velmi hořká a prakticky nepoživatelná. Má však vynikající detoxikační účinky, pokud se nakombinuje s dalšími složkami jako jsou různé bylinné esence a extrakty. V této kombinaci pak má velmi zajímavé účinky a působení na zdraví člověka i jeho psychiku.

Mezi hlavní účinné složky patří již z názvu hořčík.

Je to jeden z nejvýznamnějších minerálů, které tělo nejvíce potřebuje, hned po vápníku.

Podílí se na více než 325 biochemických reakcích organismu.

Je důležitý pro správnou činnost srdce a nervové soustavy.

Většina lidí trpí velkým nedostatkem tohoto minerálu, protože ze stravy si jejich tělo nedokáže patřičné množství vzít.

Při pravidelných koupelích s TARANI solemi je zaručen dostatečný přísun hořčíku do těla (viz hořčík minerál).

Hořčík (magnesium)

Charakteristika: Minerál nutný pro asimilaci vápníku, vitaminu C, fosforu, sodíku a draslíku. Je velmi prospěšný pro nervovou a svalovou soustavu, dále pro uvolňování energie z glukózy. Říká se mu také protistresový minerál.  Zdravé lidské tělo obsahuje asi 21 g tohoto minerálu, bohužel většina naší populace trpí jeho nedostatkem.

Čím hořčík prospívá:
Spaluje tuk
Uvolňuje energii
Udržuje v dobrém stavu oběhový systém
Je prevencí infarktu
Působí proti předčasnému porodu a potratu
Přispívá ke zdravému chrupu
Je prevencí vzniku ledvinových a žlučníkových kamenů, to znamená, že brání ukládání dalších toxických látek do ledvin a žlučníku.
V kombinaci s vápníkem působí jako přirozený uklidňující prostředek.
Pomáhá při premenstruálním syndromu.
Kdy je vhodné používat TARANI soli:

Na zlepšení vstřebávání hořčíku a zvýšení jeho koncentrace v organismu.

Někteří terapeuti si oblíbili TARANI soli, protože zlepšují vstřebávání hořčíku, pokud ji lidé používají jako přísadu do koupele, k inhalování, na různé obklady, nebo spolu s peelingy TARANI. A tvrdí, že mají lepší výsledky, než když hořčík lidé konzumují ústy.

Toto tvrzení je odzkoušeno mnohaletými zkušenostmi, kdy lidé se pravidelně koupali alespoň dvakrát denně v esenciálních solích TARANI. Nejenže došlo k zlepšení vitality a zdravotního stavu, ale při lékařských kontrolách bylo zjištěno zvýšení hladiny hořčíku v krvi.

Kdy potřebujeme zvýšit příjem hořčíku? iStock 931733062

Pomáhá při nespavosti, podporuje tvorbu melatoninu, hormonu, co navozuje spánek.

Zmírňuje stres, podílí se na tvorbě neuromediátorů, které stres zmírňují.

Působí na dobré trávení.

Zabraňuje zácpě.

Snižuje otoky a napětí svalů.

Pomáhá od křečí Regeneruje svaly.

Pomáhá při artritidě a fibromyalgii.

Při častějším pití alkoholu.

Kdy potřebujeme zvýšit příjem hořčíku:

Při užívání antikoncepčních pilulek nebo ženských hormonů, jako je estrogen.

Trpíte-li diabetem.

Při vysokém krevním tlaku.

Při opakovaných zánětech, nachlazení.

Při ekzémech a alergiích.

Esenciální oleje - účinné složky:

iStock 890589688
Další důležitou složkou solí TARANI jsou esenciální oleje. Jejich koncentrace je zvolena tak, aby co nejvíce byly využity při penetraci kůží, kterou se dále vstřebávají do krevního a lymfatického řečiště. Zde různé kombinace bylinných esencí jsou dále využívány buněčnými systémy. Každý druh soli obsahuje jinou esenciální kombinaci olejů, která se využívá na rozličné problémy.

Naše esenciální oleje nesou silné stimulační látky z rostlinné říše. Mají nesmírně vysokou koncentraci i účinnost. K získání 15 ml oleje je zapotřebí i více než pětadvaceti kilogramů rostlinné hmoty. U vzácných olejů vyráběných z okvětních lístků např. pomerančovníku, jasmínu nebo růže, je pro vyextrahování velmi malého množství oleje zapotřebí stovek kilogramů lístků.

Výroba:

Při výrobě používáme oleje lisované za studena, destilací vodní párou a „absolute“ je to extrakce v alkoholu, tak získáváme velmi vzácné bylinné oleje a pryskyřice.

Působení:

Esenciální oleje při koupeli se solí proniknou pokožkou, načež vyvolají hluboký pocit tepla, kdy máme pocit, že do krevního řečiště vstoupila droboučká sluníčka. Pronikají tak hluboko, že teplo vnímáme až v morku kostí.

EsenciáiStock 490716586
lní oleje byly prvními používanými antiseptiky. Většina esenciálních olejů vykazuje antibakteriální, antivirové, antidepresivní, antimykotické (protikvasinkové) diuretické (odvodňující), antispazmatické (protikřečové), adstringentní a mnohé další účinky.

 Esenciální oleje jsou vysoce aromatické látky, které produkují rostliny ve specializovaných buňkách, ovšem v tomto stavu není tento materiál dosud esenciálním olejem, ale je nazýván silicí. Esenciální olej se z něj stává teprve extrakcí za pomoci destilace.

Esenciální oleje jsou po chemické stránce vysoce složité esence a již díky této složitosti jsou jak všestranné, tak bezpečné, protože množství složek, které obsahují, působí společně a jejich účinky se navzájem vyvažují.

────

Pokud se smísí dva či více esenciálních olejů, stanou se něčím více, než pouhým „úhrnem jednotlivých složek“, protože chemické látky, jimiž je každý s těchto olejů tvořen, se spolu prokombinují a takovéto směsi jsou mnohdy účinnější než samostatný olej.


Warning: Attempt to read property "link" on null in /data/www/euforialazne.cz/www.euforialazne.cz/templates/theme3549/tpls/blocks/footer.php on line 54

Warning: Attempt to read property "id" on null in /data/www/euforialazne.cz/www.euforialazne.cz/templates/theme3549/tpls/blocks/footer.php on line 54