MUMIO (ČERNÉ ZLATO, SLZY HOR)

Loading color scheme

MUMIO (ČERNÉ ZLATO, SLZY HOR)
Asphaltum

Co je MUMIO/SHILAJIT?
Mumio/shilajit není klasická bylina. Je to vzácná kompaktní masa, připomínající tmavě hnědou pryskyřici nebo černé uhlí. Její barva se liší v závislosti na tom, odkud se pryskyřice získává. Tato hmota je vylučována ze skalních mezer a kamenů. Nachází se výhradně v pohoří Himalájí, Nepálu nebo Altaje. Ten nejkvalitnější shilajit se vyskytuje výhradně ve vysokých nadmořských výškách 1 600 až 1 800 mn.m. a z toho důvodu je také nejvíce ceněn. Pryskyřice vznikala po miliony let za daných podmínek v těchto místech, a také proto obsahuje vzácné huminové látky.

Hlavní složka kyselina fulvová
Primární složkou shilajtu je antioxidant známý jako kyselina fulvová. Tento silný antioxidant přispívá ke kognitivnímu zdraví (zpracování informací – myšlení).

Co je kyselina fulvová?
Je to silná organická složka, která se nachází ve vodě, půdě a horninových segmentech. Není příliš známá, protože se teprve nedávno přišlo s metodami, jak ji účinně izolovat.

Účinky:
Shilajitu je popisován jako účinné tonikum při anémii a celkové oslabenosti. Užívá se jako antiseptikum při parazitických onemocněních pokožky, jako pasta se podává lokálně ke zmírnění revmatických bolestí kloubů a k posílení svalů v případech paralýzy. Shilajitu je nesmírně účinný při léčbě různých komplikací způsobených cukrovkou. V ajurvédě je zmiňována pro své účinky afrodiziakální, diuretické, odhleňovací, pro trávicí trakt antiseptické, mírně laxativní, omlazující, dýchacím cestám prospěšné a celkově povzbudivé. Zlepšuje imunitu a chrání srdce, mozek, játra a jiné životně důležité orgány. Shilajitu obsahuje mikronutrienty a přírodní minerály potřebné k regeneraci tělní tkáně a každodenních drobných poranění. Má antioxidační účinky a zlepšuje celkově kvalitu života a pocit dobrého zdraví. V ajurvédě má široké uplatnění pro své omlazující a revitalizující účinky.

Nemoci endokrinní soustavy
- diabetes I. a II.

Nemoci oběhové soustavy, krve
- revmatická vada
- anémie

Nemoci dýchací soustavy
- nachlazení a kašel
- zahlenění

Nemoci svalové, kosterní soustavy a pojivové tkáně
- ochablé svaly - paralýza
- artritida
- revma

Poranění, otravy, úrazy
- po úrazech
- otevřené rány a oděrky

Infekční a parazitární nemoci
- parazitní infekce

Akutní horská nemoc
Vzniká v důsledku hypoxie (nedostatek kyslíku v těle, která se projevuje při výstupu do vysoké nadmořské výšky. Projevy jsou: plicní otok, nespavost, letargie a pocit únavy, bolesti těla, demence).


Účinné látky:
- Až 80 % kyselina fulvová
- 10 vitamínů
- Oxid křemičitý
- Až 85 organických minerálů
- Maastné kyseliny
- 18 aminokyselin


  • V ajurvédské medicíně je považován za "ELIXÍR ŽIVOTA, MLADOSTI a ZDRAVÍ"
  • Antioxidační (aktivně loví volné, kyslíkové a hydroxylové radikály)
  • Antivirotické, antiseptické, fungicidní a protiparazitální účinky se využívaly po staletí při rozličných epidemiích
  • Vysoce regenerační (rekonstruuje elektrický potenciál jakékoliv živé buňky, buňka se stává zdravou a aktivní, zrychluje regeneraci poškozených buněk)
  • Detoxiakční účinky (neutralizuje, absorbuje a vylučuje veškeré patogeny, také radioaktivní látky a těžké kovy dokáže odbourávat)
  • Imunitní (obsažená kyselina fulvová, má nízkou molekulovou hmotnost a je schopná aktivovat spící neutrony, prostřednictvím zvýšeného buněčného dýchání a vybudit tak celý imunitní systém)
  • Metabolické (zlepšuje zdraví střev a podporuje obrou funkci trávicího traktu. Má schopnost udržovat zdravé mikrobiologické prostředí. Reguluje chuť k jídlu a řídí hormonální funkce. Snižuje výskyt zdravotních obtíží trávicího traktu jako je zácpa nebo nadýmání)

Shilajit a vedlejší účinky:
Shilajit bychom neměli konzumovat surový a nezpracovaný. Tento může obsahovat ionty těžkých kovů, volné radikály, plísně a další kontaminace, které mohou vyvolat nevolnost. Ať už nakupujete online nebo z obchodu s přírodními produkty, ujistěte se, že je shilajit čištěný a připraven k použití.

mumio 1

Stárnutí vs. omlazení
Protože shilajit obsahuje širokou škálu organických minerálních látek s vynikající vstřebatelností a posiluje veškeré orgány v těle, tak při pravidelném používání přispívá k dlouhověkosti, pomalejšímu stárnutí a celkovému zdraví.

Proč je mezi obyvateli hor nejvyšší dlouhověkost?
Horská půda je bohatá na přírodní stopové prvky. Místí obyvatelé konzumací rostlinných potravin z této půdy získávají všechny potřebné minerály a stopové prvky prostřednictvím kyseliny fulvové. Tito lidé překypují zdravím a nikdy netrpí na chronické a automimunitní nemoci, poruchy kardiovaskulární nebo rakovinu.

Kyselina fulvová s více než 14 tetra triliony elektronů, které může darovat nebo přijmout, patří mezi naše nejsilnější antioxidanty. Obsahuje vyšší podíl kyslíku (48 %) než uhlíku (45 %). Je schopna chemicky modifikovat volné radikály do podoby nových neutrálních sloučenin nebo je odstranit jako odpad transportující z buňky. Její předností je schopnost přitahovat a udržet negativní a pozitivní ionty, díky tomu vyniká jako dokonalý přepravce živin, vitamínů a minerálů.


Warning: Attempt to read property "link" on null in /data/www/euforialazne.cz/www.euforialazne.cz/templates/theme3549/tpls/blocks/footer.php on line 54

Warning: Attempt to read property "id" on null in /data/www/euforialazne.cz/www.euforialazne.cz/templates/theme3549/tpls/blocks/footer.php on line 54