Horké nápoje pro zahřátí a imunitu

Loading color scheme

Horké nápoje pro zahřátí a imunitu

 

Připravili jsem si pro Vás pár jednoduchých a velmi účinných receptů na vynikající nápoje, kterými se nejen prohřejete, ale také tělu pomůžete v neustálém boji s různými viry a bakteriemi a podpoříte si svou imunitu.

Skořicový odvar

Při příchodu chřipkové sezóny se jistě ze Skořicového odvaru stane váš dobrý parťák. V čínské medicíně se používá už velmi dlouho k léčbě různých onemocnění. Jedná se totiž i o přírodní antibiotikum, které snižuje horečku, bojuje s kašlem a zároveň skvěle chutná. Navíc vám může ulevit od bolesti hlavy a migrény.

Co budu potřebovat:

- 2 skořicové tyčinky

- 1 citron

- Med

Příprava:

Na 1 litr vody použijeme 2 skořicové tyčinky, které vaříme zhruba 10 minut. Poté slijeme do džbánu, vymačkáme šťávu z jednoho citrónu, přidáme do odvaru a nakonec podle chuti přidáme 2 polévkové lžíce medu.

Kurkumové mléko

Kurkuma obsahuje kurkumin, jež je známý silný antioxidant. V tradičním holistickém léčení má široké působení. Má příznivý vliv na zažívací systém – zlepšuje funkci žaludku, tenkého střeva, žlučníku a jater. Má vynikající protizánětlivé, protibakteriální a protivirové účinky. Podporuje imunitní funkce a z toho důvodu se velmi dobře uplatňuje při onkologických onemocněních.

Co budu potřebovat:

- 1 čajová lžička ghí (přepuštěné máslo)

- 1 čajová lžíčka kurkumy

- 0.5 litru mandlového mléka

- Med

Příprava:

Na pánvičce rozehřejeme lžičku ghí a smícháme se lžičkou kurkumy. Vše zalijeme půl litrem mandlového mléka. Dobře prohřejeme a přidáme med dle chuti.

Kurkumovo - zázvorový panák

Tyto panáky mohou být pro některé z nás ostré, nicméně představují chutnou variaci kurkumy a zázvoru, která napomáhá při léčbě rýmy, ucpaného nosu a bolestech v krku. Celkově napomáhá při problémech s dutinami a funguje též jako obrané sérum při chřipce. Toto koncentrované sérum doporučujeme pít pravidelně po malých doušcích.

Co budu potřebovat:

- 10 cm dlouhý kousek zázvoru

- 1 čajovou lžičku kurkumy

- 2 pomeranče

- 4 stroužky česneku

- Odšťavňovač

Příprava:

Postupně odšťavíme všechny suroviny a šťávy necháme oddělené. V malé skleničce smícháme 1 čajovou lžičku zázvorové, ¼ čajové lžičky česnekové, ¼ hrnku pomerančové šťávy a 1 lžičku kurkumy. Ihned vypijeme.

Pro docílení silnějšího efektu můžeme místo koření kurkumy, jež má slabší účinek,  použít 1 kapsli Taracu nebo Taraoncology, což je přímo 95 procentní koncentrát kurkuminu.